Tags

, , , , ,

Вдосконалена версія шкідливої програми може бути застосована проти енергомереж США, що призведе до руйнівного ефекту

Хакери, пов’язані з російською владою, розробили кіберзброю, яка може завдати серйозної шкоди американським енергомережі. Про це пише газета The Washington Post з посиланням на дані дослідницької компанії Dragos.

За даними фахівців з кібербезпеки, мова йде про шкідливу програму під назвою CrashOverride, яка вже застосовувалася для атаки на енергомережі України у грудні минулого року, у результаті чого було знеструмлено кілька районів Києва.

Як випливає зі звіту Dragos, вдосконалена версія CrashOverride може бути застосована проти американських енергомереж, що призведе до руйнівного ефекту.

За повідомленням експертів, вірус непомітно проникає в комп’ютерну систему, а потім активується відразу в декількох місцях. CrashOverRide може керувати перемикачами трансформаторних підстанцій та рубильниками, дозволяючи хакерам просто відключити подачу електроенергії або пошкодити обладнання. Шкідливе ПО має модульну структуру, яку хакери можуть модифікувати залежно від поставлених завдань, наприклад, для атак на транспортну інфраструктуру, газопроводи, системи водопостачання і т.д.

За даними Dragos, група хакерів, яка створила CrashOverride, називається Electrum і саме вона з великою долею ймовірності стоїть за атакою на українську енергомережу, яка сталася у 2015 році. За словами представника компанії iSight, у 2014 році ця ж група хакерів, пов’язаних з російською владою і спецслужбами, атакувала енергомережі у США.

Як відомо, у 2015 році російські хакери атакували низку українських обленерго, зумівши відключити від світла кілька районів Івано-Франківської області. Збій у роботі Прикарпаттяобленерго став першим зафіксованим випадком відключення електроенергії, викликаним хакерською атакою.

http://i-army.org/rf-rozrobyla-kiberzbroyu-dlya-atak-na-elektromerezhi-i-vykorystala-yiyi-v-ukrayini-wp/

Advertisements