Tags

, ,

http://zik.ua/news/2017/07/05/sbu_poshyryla_rolyk_pro_sproby_rosii_rozhytaty_ukrainu_zseredyny_1126663


Перекрита дорога поблизу с. Гряда. Жовківського району Львівської області.

Росія веде гібридну війну проти України не тільки на Донбасі. Щомісяця працівники СБУ придушують спроби Кремля дестабілізувати ситуацію всередині країни.

Про акції, організовані з Москви у різних куточках України, йдеться у ролику, поширеному Службою безпеки України.

«Якщо на Донбасі і в Криму російські спецслужби розпалювали неіснуючу проблему утисків російськомовного населення, то через три роки після початку конфлікту, на Західній Україні вони фінансують акції, мета яких створити неіснуючу картинку утисків поляків», – відзначають в СБУ.

СБУ нагадує, як уночі 29 березня було обстріляне польське консульство в Луцьку, а вже вранці намагалися перекрити трасу Львів-Рава Руська із закликом «зупиніть геноцид етнічних поляків». Усі затримані учасники цієї акції виявилося українцям, які до етнічних поляків не мали жодного стосунку, більшість із них були неповнолітніми, деякі – безхатченки, а двоє, на момент затримання перебували на обліку у психдиспансері.

«СБУ провела більше 10 обшуків у Києві, Львові та Хмельницькому і дізналася, що куратором і координатором акції був голова ГО «Наждак» Микола Дульський, який з кінця минулого року переховуються в РФ. Організаторів акції затримали, їм загрожує до 12 років позбавлення волі. Тим, хто координував дії акціонерів теж повідомлено про підозру. Четверо з них в СІЗО», – йдеться у ролику.

Наступну акцію з метою дестабілізації ситуації в Україні спричинено нібито міжнаціональною ворожнечею планували провести в Одесі в середині квітня. Акція відбулася під консульством, але цього разу – болгарським з плакатами про недопустимість утисків нацменшин. Вороги планували, що на акції розпочнуться зіткнення з правоохоронцями,а російські ЗМІ подали б цю інформацію, як протистояння українців з етнічними молдаванами та болгарами. Втім, організаторів акції затримали ще до її початку.

Також операція з протидії сепаратистським настроям відбулася у травні у Рівному. Цього разу російські спецслужби спровокували блокування обласної адміністрації. Тридцятеро студентів за обіцяну винагороду в 200 гривень розтягнули транспаранти із закликами імпічменту президента та створення «Рівненської народної республіки».

«Спецслужби Росії намагалися зіграти на незаконному видобутку бурштину, але двоє організаторів були затримані ще до початку. Тоді ж затримали чоловіка, який допомагав організовувати попередні львівські сепаратистські акції», – йдеться у відео.

У СБУ наголошують, що усі акції координувала одна людина – Микола Дульський.

 

Advertisements